A tornaterem építése

Az épülő "A" típusú tornaterem:

• Alaprajzi mérete: 15x30 m
  • Alapterülete: 450 négyzetméter
  • Az egyterű tornateremben helyet kap a a küzdőtéren kívül: 2 öltöző, 1 tanári szoba, 1 orvosi szoba és 1 szertár

A tornaterem sporteszközökkel felszerelt.

Az építés költsége: 256 millió Ft

Az építés ideje: 240 nap (2016. január 22 - 2016. szeptember 14.)

A Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Program első ütemében országszerte 24 tanterem, 26 tornaterem, 24 tanuszoda beruházás, és 5 komplett iskola-fejlesztés valósul meg. A programot a kormány döntése alapján teljes egészében hazai költségvetési forrásból finanszírozza a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium.

A tornaterem-építések közül a dunaalmási tornaterem az első az országban.

A beruházás rövid története

2014. év elején a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztési Program keretében a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ minden tankerülettől ajánlást kért, melyik iskolában van kiemelt igény tornaterem-építésre. A tatai tankerület igazgatója Kremnitzky Gábor az iskolákkal és az érintett önkormányzatokkal történő egyeztetést követően a térségben Dunaalmás és Szomód község iskoláit nevezte meg.

Hamarosan felvette az önkormányzattal a kapcsolatot Vígh László a Nemzeti Sportközpontok akkori főigazgatója, aki megrősítette az építés tényét.

Ezután számtalan egyeztető tárgyalás, megbeszélés, pontosítás volt. Látványtervek készültek, a helyi önkormányzat nekilátott a közműbővítésnek, tereprendezésnek.

2015. nyarán került sor az építési beruházás közbeszerzési eljárás kiírására, melynek eredményeként decemberben született döntés a nyertes ajánlattevő kiválasztásáról.

2016. január 18-án történt meg a kivitelezői szerződés aláírása.

• Megbízók: Kovács Norbert, a Nemzeti Sportközpontok főigazgatója
  • Czeglédi Zoltán, Dunaalmás Község polgármestere
  • Kivitelező: MODINVEST Építőipari- Beruházó- és Kersekedelmi  Kft. Kiskunhalas

Ezután január 22-én történt meg az építési terület átadása a kivitelezőknek.

Január 14-én az iskola elé óriástáblát helyeztek ki, melyen az építkezés részleteiről is olvashatunk. Ugyanazen a napon történt meg az építési terület körülzárása is.

Az alapkőletétel

Február 17-én (szerdán) 15 órakor kerül sor az ünnepélyes alapkőletételre.

A rendezvényen jelen voltak:

• Dr. Boros Anita, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium vagyongazdálkodásért felelős helyettes államtitkára,
  • Czunyiné dr. Bertalan Judit, térségünk országgyűlési képviselője,
  • Dr. Kancz Csaba kormánymegbízott, a Komárom-Esztergom megyei Kormányhivatal vezetője,
  • Popovics György a Komárom-Esztergom Megyei Közgyűlés elnöke,
  • Dr. J. Nagy Éva, a Tatai Járás vezetője,
  • Hanesz József a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnöke,
  • Kremnitzky Gábor a Tatai Tankerület Igazgatója,
  • Kovács Norbert a Nemzeti Sportközpontok főigazgatója,
  • Sipkáné Szabó Gyöngyi a Nemzeti Sportközpontok főigazgató-helyettese,
  • a Nemzeti Sportközpontok beruházásért felelős munkatársai: Sipos Judit és Kovacsics András főosztályvezető,
  • a kivitelező MODINVEST Kft részéről Németh Miklós ügyvezető,
  • a Tatai Többcélú Kistérségi Társulás Elnöke, Tata város polgármestere Michl József,
  • a Tatai Kistérség polgármesterei: Maszlavér Petra (Naszály), Czellár József (Szomód), Béger Ákos (Dunaszentmiklós), Janovics István (Neszmély), Simon László (Kocs)

Program:

• Ünnepi megnyitó: Czeglédi Zoltán polgármester
  • Ünnepi köszöntők: Dr. Boros Anita helyettes államtitkár, Czunyiné dr. Bertalan Judit országgyűlési képviselő
  • Iskolások műsora
  • Időkapszula elhelyezése.

Az iskolások műsorában Szilágyi Domokos verseit mondták: Illés Enikő, Elek Adrienn 7. osztályos és Maros Matild 8. osztályos tanulók. Ezt követően saját versüket adták elő Illés Enikő és Ollé Emese 7. osztályos tanulók. A műsort az első és másodikos tanulók "Épít a mester egy kis házat" gyermekjátékkal zárták.

Az időkapszulát elhelyezte:

• dr. Boros Anita helyettes államtitkár,

• Czunyiné dr. Bertalan Judit országgyűlési képviselő,

• Kovács Norbert főigazgató,

• Czeglédi Zoltán községünk polgármestere.

Az időkapszulában helyet kapott:

• A tornaterem látványterve

• A 24 Óra megyei napilap aznapi száma

• A Kisalföld című térségi napilap aznapi száma, melyben a tornaterem építésével és jelen ünnepségünkkel kapcsolatos cikkek jelentek meg

• A havonta megjelenő Dunaalmási Híradó januári száma

• Dunaalmás Önkormányzatának jegyzéke

• Az általános iskola alkalmazottainak, tanulóinak és munkaközösségeinek névsora

• Az iskolai közösség csoportképe

• a tornateremről írt tanulói (Illés Enikő, Ollé Emese) vers

• és a tornaterem építésével kapcsolatban meghirdetett rajzverseny nyertes alkotásai.

A rajzokat készítették: Hajdu Medox, Horváth Csenge Napsugár, Kormos        Norbert, Kószás Daniella, Kószás Lea, Kurdi Zsófi, Maros Matild, Mócz        Friderika Dorka, Takács Zalán és Talabér Levente.

Az alapkőletételi ünnepség a művelődési házban, alláfogadással folytatódott.

Az építkezés kezdete

Nagyon örömünkre február 19-én megjelentek a munkagépek és felszerelték az építkezést rögzítő kamera.

Február 22-én (hétfőn) a munkagépek elkezdtek dolgozni. A nap végére már lebontották a kapu kőoszlopát, a diófa is kikerült a helyéről és óriási földkupacok borították az udvart. Az építkezés menetét fényképeken követhetik az érdeklődők.

Az építkezés folyamata

Március 26-án fejeződött be az alapterület betonozása

Március 29-én elkezdték szállítani a téglákat, majd hamarosan megkezdődött a falazás.